Ziemassvētku eksperimenti virtuvē

Ziemassvētki ir laiks, ko pavadīt ar ģimeni – ne tikai svinībās, bet arī ikdienas darbos. Kā sagatavot izcilu svētku mielastu un neatstāt bērnus bez uzmanības? Iesaistīt mazos radošajās aktivitātēs, tādējādi gan atvieglojot darbu sev, gan paplašinot bērnu redzesloku.

Piparkūku briedīši

Piparkūku cepšana ir viena no mīļākajām Ziemassvētku nodarbēm gan bērniem, gan viņu vecākiem. Īpaši patīkama ir gardumu dekorēšana ar glazūru – iespēja radoši izpausties. Parasti bērniem gribas dekorēšanā izmēģināt visas krāsas, formas un veidus, lai katra piparkūciņa būtu atšķirīga. Ja jūsu mājās ir klasiskā piparkūku vīriņa formiņa, tas nozīmē, ka jums ir arī brieža galvas formiņa! Kā tas ir? Apgrieziet gatavo piparkūku vīriņu “kājām gaisā” un apgleznojiet ar glazūru tā, ka vīriņa rokas ir brieža ausis, ķermenis un kājas – radziņi, bet galva ir brieža purniņš. Tik vienkārši, bet tik interesanti! Savukārt, ja nolemsiet taupīt laiku uz glazūras gatavošanu, to dažādās krāsās atradīsi mūsu veikalos.

Zefīru sniegavīri

Pirms Ziemassvētkiem sanāk ļoti daudz laika pavadīt virtuvē, gatavojoties lielajām svinībām. Dažreiz šķiet, ka viss iespējamais jau ir pagatavots un ģimene bez maz vai izlutināta, un tad mazie kārumnieki palūdz kaut ko vēl! Pavisam vienkārši, bet ļoti saldi zefīru sniegavīriņi ir labs veids, kā iesaistīt bērnu svētku galda gatavošanā. Nepieciešams:

  • iepakojums ar zefīriem (marshmallows)
  • šokolādes glazūra
  • sārta glazūra (deguniem)
  • garie koka kociņi

Savienojiet trīs zefīra gabaliņus ar garo kociņu, ar glazūru, iesakām izmantot Dr.Oetker cukura glazūras krāsu tūbiņas, uzzīmējiet sniegavīram sejiņu un rokas, un gardums ir gatavs!

Skaistas augļu uzkodas

Ja šķiet, ka saldumu un cukura jau ir stipri par daudz, jāmeklē veselīgākas našķu iespējas. Augļi ir salda un dabīga uzkoda, un tos arī ir iespējams pasniegt radoši un citādāk nekā vienkārši uz šķīvja vai augļu salātos. Augļi ir tik dažādi un krāsaini, ka tos var izvietot dažādās skaistās formās un zīmējumos. Ziemassvētku eglīte no kivi un granātābola ar ananasu zvaigzni galotnē, banānu un zemeņu gabaliņi Ziemassvētku ledenes izskatā, vai pat vesels Adventes vainags no augļiem un ogām – robežas ir tikai jūsu iztēle!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *