Pašu gatavotu galda spēļu idejas

Galda spēles, kā zināms, noder ikvienā ģimenē – ne vien kā lielisks izklaides variants gariem rudens vakariem, bet arī saliedēšanas un komandas gara stiprināšanai (pat ja sākumā tas ne vienmēr tā šķiet). Taču reizēs, kad ierastās galda spēles jau izspēlētas desmitiem reižu, un pat tik kārotā uzvara vairs nešķiet nekas īpašs, laiks ķerties pie rokdarbiem un gatavot pašiem savas galda spēles! Tas ne vien radīs pievienoto vērtību līdzšinējai izklaidei, bet arī būs lielisks veids, kā pavadīt brīvdienu vakarus.

Desas

Spēle, kas vecākiem liks kavēties bērnības atmiņās, bet bērniem atgādinās par klasiku skolas starpbrīžos – “desas” ir visu laiku iecienītākā spēle, kuru kādā brīvbrīdī spēlējis ir ikviens. Parasti gan tā izpaudusies vien kā “krustiņu” un “aplīšu” zīmēšana rūtiņu kladē, bet kāpēc gan nepadarīt šo tik vienkāršo rotaļu mazliet interesantāku?! Jums vajadzēs tik vien kā 9 pudeles korķīšus (derēs gan šampanieša korķi, gan parasti plastmasas korķīši), no kuriem 4 nepieciešams nokrāsot vienā krāsā, bet 5 – citā. Iesakām spēli padarīt tematisku un ziemas noskaņās izveidot mini-sniegavīrus, Ziemassvētku vecīšus vai viņa palīgus – briežus, tiem pielīmējot kartona actiņas, ragus, bārdu vai citus atribūtus. Tad tikai atliek kauliņus novietot uz kāda rūtaina auduma un spēle gatava!

Sacīkšu trase

Visiem mazajiem rezgaļiem un auto rotaļlietu cienītājiem nākamā spēlē noteikti sagādās īstus priekus! Izgatavot pašiem savu mini auto trasi mājās nepavisam nav sarežģīti, toties tas padarīs līdzšinējo rotaļu pieredzi negaidīti aizraujošu, kurā piedalīties varēs gan vecāki, gan bērni. Vajadzēs tik vien kā baltu A3 lapu, uz kuras nepieciešams uzzīmēt līkločiem pilnu trasi. Tad to var papildināt, vietām iestarpinot tādus STOP punktus kā “Pitstops! Nepieciešams nomainīt riepas (papildināt degvielu u.c.) Izlaid 1 gājienu!” vai gluži pretēji “Apsteidz dalībnieku par vienu gājienu!”. Iezīmējiet START punktu un, metot kauliņus, sāciet nebeidzamas rotaļu sacīkstes!

Sameklē pāri!

Visbeidzot rotaļa, kura derēs gan kā patīkams laika pavadīšanas veids, gan kā jautra atmiņas trenēšanas metode. Spēle “Sameklē pāri!” ir rotaļa, kurā nepieciešamas vairākas, divu vienādu attēlu kartītes, kurām visām ir vienādas krāsas aizmugure. Tās tiek novietotas ar attēlu uz leju un katrā gājienā iespējams pacelt tikai 2 kartītes – spēles mērķis ir pēc iespējas ātrāk atrast divas vienādu attēlu kārtis. Visjaukākais rotaļas izveides princips ir tāds, ka varat paši spēli personalizēt – attēliem varat izmantot mīļākās multfilmas tēlus, tos izprintējot un uzlīmējot uz kartona.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *