Latvisko svētku brīvdienu ceļvedis

Novembris ir svinīgu un latvisku sajūtu mēnesis, un par to noteikti varēs pārliecināties šai nedēļas nogalei sarūpētajos pasākumos. Gan sestdien, gan svētdien aicinām ļauties kā Mārtiņdienas gardajiem un lustīgajiem pārsteigumiem, tā arī Lāčplēša dienas gaišajām un svinīgajām sajūtām. Viskrāšņākais pasākumu ietvars šonedēļ atrodams tieši galvaspilsētā, bet arī novados gaidāmie svētki tiks atzīmēti tematiskās noskaņās.

Lāčplēša dienas pasākumi

Ik gadu 11. novembrī pieminam Latvijas Brīvības cīņās kritušos varoņus ar vienu no skaistākajām tradīcijām – svecīšu gājienu 11. Novembra krastmalā un pils mūra izgaismošanu. Arī šogad sestdienas vakaru iesakām pavadīt “Daugavmalā mierīgs vakars” pasākuma ietvaros, esot kopā ne vien ar tuvajiem, bet arī vienojoties ar pārējiem Latvijas iedzīvotājiem, plkst. 19.00 aizdedzot svecītes pie Prezidenta pils. Lai svētku sajūta tik drīz nepazustu, dodieties uz turpat netālu esošo Anglikāņu baznīcu, kurā varēsiet dzirdēt kā muzikālu ansambļu, tā arī koru priekšnesumus koncertprogrammā “Vēl viens sapņu dārzs”.

Taču, ja svētku noskaņu vēlaties gūt jau dienas pirmajā pusē, apmeklējiet Kultūras pili “Ziemeļblāzma”, kur no plkst. 11.00 paredzēts aizraujošs pasākums tieši jauniešu un bērnu auditorijai. Iespējams, bērniem tā būs pirmā sastapšanās ar LR Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, ļaujot izprast karavīru tik saspringto un reizē pārsteidzošo ikdienu un gūt īstu patriotisma devu. Tāpat zināms, ka mierīgiem svētkiem piestāv skaista un muzikāla noskaņa, tāpēc svecīšu nolikšanu ap plkst. 19.00 varēsiet īstenot turpat, lai plkst. 19.30 varētu baudīt grupas “ElektroFolk” muzicēšanu koncertā “Aiz Daugavas vara dārzs”.

Mārtiņdienai paredzēti pasākumi

Brīvdienās noteikti nevajadzētu laist garām iespēju lustēties arī gaidāmajās Mārtiņdienas svinībās! Krāšņas maskošanās atrakcijas, latviski danči un, protams, bagātīgs cienasts – to visu varēsiet baudīt svētdien, plkst. 12.00 Latvijas Brīvdabas muzejā. Arī tur īpaši padomāts par mazajiem Mārtiņbērniem, kuri varēs piedalīties kā radošajās darbnīcās, tā arī iegūt rudenīgas balvas un paši izveidot savu viskrāšņāko masku!

Toties, ja brīvdienās prāts nesas uz svētku baudīšanu ārpus pilsētas, arī Turaidā būs iespējams baudīt īsteni latvisku gadskārtu ieražu svētku programmu. Gatavojiet svētku maskas jau laicīgi, jo Mārtiņdiena Turaidā tiek svinēta pēc pašām īstākajām senlatviešu tradīcijām – ugunskura pavadībā košos lindrakos tērptie viesi vārīs gaiļa zupu, sveiks Mārtiņus, dalīsies ar rudens veltēm un ies jestrās rotaļās un dančos. Sagaidiet ziemas iestāšanos jautrāk kā vēl nekad!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *