Ieteikumi, kā stiprināt imūnsistēmu

Klāt gadalaiks, kurā apkārt virmo ne vien dzestrs rudens vējiņš, bet arī neganti baciļi un iespēja saslimt ātri vien, ja neesi paguvis nodrošināties ar kārtīgu devu vitamīnu. Kamēr paši ar saaukstēšanos varam tikt galā bez satraukuma, bērnus slimības uzveic ātrāk un nepatīkamāk. Apkopojām pāris imunitāti stiprinošas metodes, kuras atvairīs un neļaus slimībām pieķerties drēgnajā rudens periodā!

Rudens raža, citrusaugļi un sulas

Kaut arī rudens šķietami ir laiks, kad visapkārt manāma saaukstēšanās, jāņem vērā, ka šis arī ir laiks, kad no tikko novāktās ražas vari pagatavot vitamīniem bagātas un vērtīgas sulas. Spied un miksē sulas no burkāniem, ķirbjiem, bietēm, āboliem, pievieno pāris citrusaugļus un voila – vitamīnu Tavam bērnam noteikti netrūks! Ja gadījumā Tev nav pieejas rudens ražas labumiem, veikalu plauktos atrodamās Very Berry 100% sulas būs tikpat lieliska alternatīva mājās spiestajām sulām.

Ingvers – ingvers visur!

Ingveram piemīt kakla sāpju un galvassāpju mazinošas īpašības, tāpēc ikreiz, kad saslimstam, roka sniedzas tieši pēc šī dabas produkta. Tomēr arī ikdienā ingvers kalpo kā lielisks imūnsistēmu stiprinošs elements, kuru vari pievienot ne vien klasiskajai tējai ar medu, bet arī dažādām biezzupām, WOK ēdieniem un jau iepriekš minētajām sulām. Variē ar garšām un atklāj to, kura Tev un Tavam bērnam ir vistuvākā!

Atpūta un miegs

Kad runa ir par imūnsistēmu, jādomā ne vien par ēdienkarti, bet arī par to, kā aizrit bērna ikdiena. Nervozs grafiks nav tikai pieaugušo dzīves sastāvdaļa – arī bērnus var piemeklēt stress skolā, saziņā ar citiem un pēcstundu nodarbībās. Parūpējies par to, lai arī ikdienā Tev un mazajam būtu kopīgs atpūtas mirklis, kas uzlabotu ne vien jūsu imūnsistēmu, bet pavisam noteikti arī garastāvokli!

Miers un vistas buljons

Ja gadījumā saaukstēšanās ir bijusi nenovēršama, nevajag satraukties! Kombinācija – miers un vistas buljons – var likties ļoti ierasta, tomēr tā ir pārbaudīta vērtība. Vistas gaļā ir atrodama liela daļa vitamīna B-6, kas spēlē lielu lomu brīdī, kad organisms ir novārdzis – tas veicina eritrocītu jeb sarkano asinsķermenīšu atjaunošanos un ļauj ātrāk kļūt veselam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *