Idejas vecākiem, kā atpūsties bez bērniem!

Vecāki gan jau piekritīs, ka esot diendienā kopā ar bērniem, var piemirsties, kā ir tad, kad mazie blēņdari ir prom – visapkārt aizdomīgs klusums, netipiska kārtība un mulsums, ja pulkstens ir 8.00 no rīta, un Tu vēl mierīgi drīksti pagulēt. Protams, lai arī cik jauki nebūtu pavadīt laiku ar pašiem mazākajiem ģimenes locekļiem, reizēm ir nepieciešama atelpa un, kad tā beidzot pienāk, – jāzina, kā to lietderīgi izmantot!

Relaksējieties un veltiet laiku sev

Kaut arī “relaksācijas” jēdziens ir ļoti plašs, un atpūsties varam dažādi, ja bērni tik tiešām ir atstājuši jūs uz pāris dienām vienatnē, ļaujieties pilnīgai atpūtai un dariet tieši neko! Ikdienā, kad esam kopā ar mazajiem, nākas būt aktīviem, gribot to vai negribot: ēst gatavošana, bērnu nogādāšana līdz skolai, mājas uzkopšana, bērnu nogādāšana no skolas un vēl, un vēl. Tagad, kad varat par šīm lietām pārāk neuztraukties, ļaujieties miegam, cik nu vien tīk! Mātēm un sievām droši vien tikpat laba atpūta būs sevis kopšana – vari jau laikus rezervēt vizīti pie friziera vai manikīra, bet tāpat vari ar skaistumkopšanai paredzētām procedūrām nodarboties mājas apstākļos. Vīri un tēvi tikmēr var izbaudīt viņu iecienītākās aktivitātes – TV skatīšanos, grāmatu lasīšanu, sportošanu vai atsvaidzināt savas spējas jebkurā citā hobijā. Kā jau sākumā minēts – iespējas ir nebeidzamas, tomēr pats galvenais, lai tās sagādātu ne vien mieru, bet arī prieku!

Satieciet vecus draugus, paziņas

Bieži tiklīdz nonākam ģimenes dzīvē, par draugiem mēdzam piemirst un socializēšanās kļūst otršķirīga – ne gluži apzināti, bet “tā vienkārši sanāk”. Ja bērni jau laicīgi jūs ir paspējuši informēt par plānotajām brīvdienām ārpus mājām, noteikti tikpat strauji iesakām painformēt sen nesatiktos draugus un paziņas, ļaujot visiem kopīgi plānot atkalsatikšanos! Tikšanos varat noorganizēt kādā bārā, pakavējoties atmiņās par izklaides pilnajiem vakariem, bet varbūt jums tuvāka ir došanās kopīgos izbraukumos vai ciemošanās vienam pie otra Monopola vai citu galda spēļu kompānijā.

Sarīkojiet sev mazos svētkus

Ne jau tāpēc, ka bērnu būšana prom būtu gluži jānosvin, bet pavisam vienkārši – šis ir laiks, kuru pilnībā varat atkal veltīt viens otram. Atgādiniet sev, cik patīkami ir uzposties, rezervēt galdiņu kādā kafejnīcā un sasildīies šajā tik dzestrajā laikā, esot blakus viens otram un malkojot kādu siltu dzērienu. Arī mums ir savas favorītvietas, kad runa ir par mazajiem svētkiem – kafejnīca “Mierā” (Miera iela 9, Rīga) būs tieši laikā, ja nepieciešama sirsnīga, garda un, neapšaubāmi, mierīga atmosfēra. Tupretī, ja vēlaties pavakariņot un baudīt izcilu maltīti, iesakām rezervēt vietu restorānā “Osiris” (Kr. Barona iela 31, Rīga) – vieta, kas savu atzinību iemantojusi ar debešķīgu ēdienu, neparasti latvisku atmosfēru un dzirkstošām sarunām. Nu tā, lai skaisti!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *