Idejas skolēnu rudens brīvlaikam

Kas to būtu domājis – kopš rudens neoficiālā iesākuma 1. septembrī skolā pavadīti jau gandrīz divi mēneši! Tas nav maz, un tāpēc katram ir skaidrs, ka ne vien skolotāji, bet arī skolēni pelnījuši atpūtu. Jau visu nākamo nedēļu varēsim bezrūpīgi atpūsties rudens brīvlaikā, un lai nebūtu jālauza galva par to, kur un kā izklaidēties, piedāvājam pāris ašas brīvdienu idejas.

Pavadi laiku ar ģimeni

Bieži vien šķiet, ka ar ģimeni kopīgi pavadām tikpat kā 24 stundas diennaktī, tomēr praktiski tā tas nebūt nav. Ir forši būt kopā ar savējiem, tāpēc laikā, kad brīvo brīžu ir daudz, neaizmirsti ieplānot kopīgu atpūtu arī ar ģimeni. Pavisam lieliski, ja vari pierunāt arī vecākus noorganizēt kaut vai pāris dienu atvaļinājumu un kopīgi doties, piemēram, divu dienu braucienā uz laukiem, ieplānot teātra apmeklējumu vai vienkārši kopīgi paēst kādā kafejnīcā. Jebkurš kopīgi pavadītais brīdis būs kā mazie svētki – kāpēc gan to neizmantot?!

Pasākumi

Pat ja pēc ilgas mācīšanās un kontroldarbu kalniem tagad vienkārši gribas nekustīgi gulēt un vērties datora ekrānā, nevajag aizmirst arī par reizi-pa-reizei došanos ārpus mājas un mazu piedzīvojumu meklēšanu. Tā var izpausties gan kā amizantu dārzeņu aplūkošana Latvijas Lielākā ķirbja čempionātā Rīgas Zooloģiskajā darzā 26.oktobrī, gan kā jau aizraujošāks pasākums kopā ar vecākiem vai draugiem Leģendu naktī. Ja zinātkāre nu nekādīgi neliek mieru arī brīvlaikā, nevajag satraukties – Latvijas Dabas muzejs visai brīvlaika nedēļai sagatavojis izglītojošu un reizē izklaidējošu programmu “Rīta cēliens muzejā.”

Laiks ar draugiem

Zināms, ka izklaides draugu lokā ir pašsaprotama daļa no brīvlaika, tomēr svarīgi, ka arī šo ieceri izplānojat kārtīgi, lai kopīgi pavadītais laiks izdotos kā nākas un garlaikoties nenāktos ne mirkli. Oktobrī tematiski varat sarīkot nelielu pārgājienu ar zefīru cepšanu uz ugunskura un spoku stāstiem, bet varbūt lielāku prieku sagādās tieši kopīga došanās uz kino vai kaut kā garda pagatavošana. Turpretī, ja vēl neesi pārliecināts par kompāniju, iespējams, brīvlaiks būs īstais brīdis, lai apsvērtu kāda jauna hobija uzsākšanu un domubiedru atrašanu! 🙂

Atpūta sev

Lai arī cik daudz izklaides iespēju nebūtu brīvlaikā, protams, ka rudens atpūta domāta ir tieši sev un jādara tas, kas visvairāk sagādā prieku pašam. Iespējams, ka jau sen vēlies izlasīt kādu foršu grāmatu, salikt jau iesāktu puzli, kaut ko uzgleznot vai varbūt vienkārši, kā iecerēts, palikt pidžamā visu dienu. Dari to, ko vien sirds kāro, jo spēki jāuzkrāj aši, un skolas gaitas jāatsāk jau atkal pavisam drīz!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *