Idejas rudens ražas kompozīcijām

Lieli, mazi, apaļi, kantaini, krāsaini un pat saauguši kopā – rudenī atklājam, ka teju katrs dārzenis ir unikāls! Laikā, kad novācam rudens ražu, bērnudārzos, skolās un pat tirdziņos vērojamas iepriekš neredzētas dārzeņu kompozīcijas. Lai pagatavotu īstu šedevru pat no vienkāršākā kartupeļa, vajag ne tikai mākslinieciskas iemaņas un mazliet pacietības, bet arī pāris labas idejas – arī mums dažas ir padomā!

Veido kompozīciju pēc krāsām

Bieži iedvesma uzrodas, saliekot kopā tieši vienādas vai līdzīgu krāsu dārzeņus. Kā redzams attēlā, varat mēģināt uzmeistarot zilonīti – snuķim pateicīgi dārzeņi būs bietes, kāļi un rāceņi. Ziloņa platajām ausīm labi kalpos kāposta vai pat kolrābja lapas. Ķepām atliek izmantot līdzīgas krāsas dārzeņus – tie var būt baklažāni, kabači, cukini un citi. Neaizmirstiet zvēriņu apveltīt ar lielām, baltām acīm, un jaunais izstādes iemītnieks ir gatavs!

Miksē dārzeņus

Otrs variants, kad runa ir par rudens veltēm un to mākslinieciskajām izpausmēm, ir apvienot visus iespējamos dārzeņus visās to iespējamajās kombinācijās! Veidojiet eksotiskus dzīvniekus – degunradžus, pingvīnus un flamingo, izmantojot gurķus, kukurūzu, zirņus un pat puravus. Tajā pašā laikā interesanta pieeja ir apvienot dārzeņus mazliet citādākos tēlos vai priekšmetos, piemēram, izveidojot mājiņu, izgrebjot ķirbji un ievietojot tajā mazus zīļu cilvēciņus. Rudens raža ir pavisam neparedzama, tāpēc jo krāšņāk, trakāk un neierastāk – jo labāk!

Pieej lietām vienkārši

Ja kompozīcijas veidošana pēc krāsām vai ar vairāku dārzeņu kombinēšanu šķiet pārāk laikietilpīga un sarežģīta, nevajag satraukties! Dārzeņu interesantās formas un krāsas ir tas, kas tos padara unikālus jau tādus, kādi tie ir. Lai rudens veltes iegūtu vēl nebijušu tēlu, vajag vien mazliet izdomas – ņem jebkuru dārzeni, aplūko to no dažādiem rakursiem un centies iztēloties, ko visvairāk Tev tas atgādina – ticam, ka bērniem šajā ziņā būs, ko teikt. Tad atliek pievienot vien pāris elementus – vai nu tiek izgrebts kāds izliekums, atlocīta miza vai iegrieztas dārzeņa šķēlītes – un jaunais tēls var doties uz izstādi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *