Ceļvedis saulainām un aktīvām brīvdienām

Līdz ar gaisa temperatūras celšanos ārā, arvien vairāk pasākumu tiek rīkots brīvā dabā. Kas gan var būt vēl labāks – baudīt kultūru, vienlaikus kārtīgi saelpojoties svaigu gaisu? Par laimi, brīvdabas pasākumu šajā nedēļas nogalē netrūks, un kaut ko sev tuvu atradīs gan sportisti, gan dziedātāji, gan dejotāji. Galvenais, netupēt mājās!

Redzēt

26. un 27. maijā mācību gadu interesanti noslēgs Liepājā – tiks aizvadīti Ģimenes svētki. Piektdien pie Liepājas Universitātes notiks sadziedāšanās, kur Liepājas skolu kori aicinās ikvienu apmeklētāju dziedāt līdzi gan populāru, gan jaunu dziesmu melodijām. Savukārt sestdien jau no plkst. 12.00 Kūrmājas prospekta galā sevi interesējošu aktivitāti atradīs ikviens – radošās darbnīcas, izstādes un dažādi koncerti. Savukārt plkst. 16:30 pilsētas iedzīvotājus un viesus priecēs skanīgs svētku gājiens, bet vakarā –  Liepājas bērnu un jauniešu deju koncerts. Brauciet pavadīt ģimenes dienu vēju pilsētā!

Dzirdēt

Pavasara sezonu ir uzsācis bezmaksas operas seansu cikls “LULU bērniem” – katru svētdienu bērni kopā ar vecākiem tiek aicināti uz “Cafe Film Noir” kinoteātra “Splendid Palace” telpās, lai baudītu aizraujošus operas un baleta demonstrējumus pasaules vadošo teātru izpildījumā. Jau svetdien, 28. maijā, ikviens par baltu velti varēs iepazīt Leo Delība baletu “Kopēlija” Londonas Karaliskā baleta izpildījumā, bet pirms izrādes par iestudējumu vairāk pastāstīs komponists Artūrs Maskats. Aicini baleta un operas pasauli iepazīt arī savus mazos!

Piedzīvot

Sestdien katrs ģimenes loceklis sev piemērotu izklaidi atradīs Jūrmalā – visas dienas garumā tiks atzīmēti Jūrmalas Kūrorta svētki. Jūrmalnieki un pilsētas viesi varēs mieloties pirmajā Saldējuma festivālā, ar ieplestām acīm brīnīties par starptautiskajām ielu deju sacensībām, un just līdzi Latvijas skolēniem “ZZ Čempionāta” finālā. Savukārt vakarā uz vienas skatuves kāps vairāki Latvijā iecienīti mākslinieki – “PeR”, “Mesa”, Igo, Aminata, Edavārdi, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks un citi. Garlaicīgi noteikti nebūs.

Darīt kopā

Par tradīciju un katra īstena latvieša goda lietu kļuvis Stipro skrējiens, kur ikviens var parādīt savu fizisko sagatavotību, traucoties cauri sarežģītai škēršļu joslai. Priecē, ka jau trešo gadu ir padomāts arī par mazajiem stipriniekiem – kamēr lielie nesas cauri dubļiem, bērni var doties cauri daudz tīrākai, draudzīgākai trasei, piedaloties Mazo Stipro skrējienā. Trase, kas domāta bērniem vecumā līdz 15 gadiem, ietver sevī dažādus aizraujošus pārbaudījumus, tostarp skriešanu, rāpšanos, līšanu un kāpšanu. Ļauj arī mazajam stipriniekam sevi pierādīt! Šogad Stipro skrējiens notiks 27. un 28. maijā.

Izlasīt

Kas ir visneparstākās gulētejamās pasakas? Tās ir pasakas, kurās autors iekļāvis īpašas psiholoģiskas tehnikas un tekstu, kas aicina bērnu nomierināties un ātrāk iet gulēt. Šajā sērijā apgāds “Zvaigzne ABC” ir izdevis jau otro grāmatu – “Zilonīte, kura ļoti gribēja aizmigt“. Kā izrādās, vecāki visā pasaulē ir novērojuši, ka grāmatas lasīšana bērna priekšā patiešām palīdz mazulim ātrāk doties pie miera, turklāt šādi tiek nodrošināta vislabākā atpūta katram bērnam. Varbūt pamēģināt?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *