Ceļvedis kulturālai un izglītojošai nedēļas nogalei

Brīvdienās esam pieraduši laiskoties un pavadīt gana daudz laika televizora vai datora klātbūtnē, kas nebūt nav slikti, tomēr arī tas reizēm nenoliedzami apnīk. Svarīgi atcerēties, ka arī atpūta var būt gana izglītojoša un pilna dažādu atklāsmju, tāpēc iesakām pavadīt šo nedēļas nogali kultūras, vēstures un zinātnes noskaņās!

Redzēt

Teju katrā bērnā mīt kaut kas no maza skatuves mākslinieka! Kāds prot dziedāt, kāds poētiski izteikties, bet vēl kāds – izdomāt attapīgas atbildes uz jebkuru jautājumu! Ja jūti, ka arī jūsu ģimenē mīt kāds potenciālais skatuves mākslinieks vai varbūt vienkārši kāds teātra mīlis, dodieties uz režisora Reiņa Suhanova veidoto izrādi “Teātris ir visur”. Pasākums paredzēts arī vecākiem, kuri kopīgi varēs iesaistīties radošajās darbnīcās un ļauties fantāzijas lidojumam, radot teātri it visur.

Dzirdēt

Ģitāra, klavieres, vijole, flauta – katrā instrumentā slēpjas īpaša skaņa un burvība, bet ļoti bieži piemirstam par vienu no senākajiem un skaistākajiem instrumentiem – ērģelēm. Ja brīvdienās esat Liepājas pusē, noteikti dodieties klausīties, kā Lauvēns pasaules lielākās ērģeles gāja meklēt. Draudzīgais stāsts par lauvēnu un draugiem ērģeļu pavadījumā būs vēl nebijusi pieredze kā lieliem, tā maziem, ļaujot aizdomāties par to, kā ir spēlēt iespaidīgo instrumentu gan ar rokām, gan kājām!

Piedzīvot

Patīk eksperimentēt? Izmēģināt ko jaunu? Pētīt un izprast, kā darbojas visdažādākās lietas? Zinātkāre piemīt mums visiem, un nav noslēpums, ka par pasauli varam mācīties vēl aizvien, aizvien! Tāpat uzskata arī zinātniskais teātris Laboratorium.lv, kuri sestdien pārsteigs ar interaktīvu priekšnesumu “Kas jāzina katram skolēnam?”. Kopā ar atraktīvajiem profesoriem Vladislavu un Mārtiņu gan vecāki, gan paši mazākie varēs piedalīties eksperimentos un piedzīvot atklātu sajūsmu par zinātni!

Darīt kopā

Kad pēdējoreiz bijāt muzejā? Šajās brīvdienās iespējams apmeklēt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju jau radošākā atmosfērā – nodarbības ES UN MĀKSLA I ietvaros mazajiem māksliniekiem ļauts izpausties kā vien pašiem tīk! Atveidojot klasiķu mākslas darbus vai interpretējot radošo procesu savā stilā – kamēr vien līdzi ir eļļas krītiņi, izvēle ir pašu rokās. 🙂

Lasīt

Par vēsturi var sākt interesēties jau no agras bērnības, un grāmatu izdevniecība Zvaigzne ABC ir nākusi klajā ar pavisam jaunu grāmatu, kas vēstures izziņas procesu padarīs par krāšņu un skaistu piedzīvojumu. Agra Liepiņa veidotā un ilustrētā grāmata “Senā Latvija. Ilustrēta 9.-13. gadsimta vēsture” ir bagāta ar grezniem attēliem un interesantiem faktiem par senlatviešu dzīvi, kuru novērtēt spēs ikviens jaunais skolēns.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *