Brīvdienu ceļvedis Siguldā

Beidzot klāt arī pirmās oktobra brīvdienas! Atpūtas iespēju arī šonedēļ ir daudz, bet zināms, ka nekas tā neliecina par rudens iestāšanos kā Siguldas pilsētas apmeklējums. Kā nu gadījies, kā ne, bet tieši šonedēļ Siguldā plānoti dažādi kultūras un izklaides pasākumi, kurus noteikti ģimenes lokā iesakām apmeklēt!

Izskrieties

Kārtīgs uzsvars šajā nedēļas nogalē likts uz sportiskajām aktivitātēm – sestdien Siguldā gaidāms 7. Siguldas pusmaratons, kurā iesaistīties varēs visa ģimene – pieaugušie aicināti piedalīties kādā no 21 km, 10 km vai 5 km distancēm, taču mazākie spēkus varēs izmēģināt bērnu skrējiena 500 m distancē. Tāpat nav aizmirstas jaunās māmiņas – arī viņām būs iespēja izskrieties, piedaloties māmiņu sprintā ar ratiņiem. Ja prāts šonedēļ tomēr nenesas uz aktīvo atpūtu, maratonu varēs vērot un just līdzi sportistiem arī no malas – abos gadījumos īsts enerģijas lādiņš garantēts!

Aplūkot

Kā jau katrās brīvdienās, neiztikt arī bez nelielas devas mākslas – kultūras un mākslas telpā “Siguldas Tornis” piektdien tiks atklāta izstāde ģimenēm ar bērniem “Pa 7 vārtiem ienāk sudraba, zelta un bērnības sapņi”, kuru varēs aplūkot līdz pat 28. oktobrim. Izstādi var dēvēt par īstu mazo princešu sapni, jo mākslas telpā varēs vērot ne vien mākslinieces darinātas lelles, bet arī viņas kolēģes veidotās miniatūru somiņas, kurpīšu piespraudes un citus gaužām meitenīgus un jaukus aksesuārus. Kas zina, varbūt izstādi novērtēs pat tēti un brāļi!

Piedzīvot

Varens pasākums gaidāms arī Siguldas novada Allažos – svētki “Dižosimies Allažos”! Nudien, dižošanās paredzēta gan lieliem, gan maziem – jau sākot ar plkst. 12.00 ciemata centrā varēs vērot leļļu izrādi “Trīs sivēntiņi”, bet jau pēc tam bērni aicināti doties rotaļās kopā ar jautrajiem aktieriem no amatierteātra “Aka” un muzikantiem no folkloras kopas “Tiptaiņi”. Tikmēr lielākie pasākuma apmeklētāji varēs aplūkot jaunākus un senākus divriteņus velosipēdu parādē, nogaršot īstu rudens zupu, aplūkot lielāko dārzeņu ražu un vēl, un vēl – īstas rudens dzīres!

Dzirdēt

Pēc kārtīgas brīvdienu atpūtas, vajag apsēsties un izbaudīt labu mūziku – tieši šādu iespēju šajā nedēļas nogalē piedāvā grupa “Keksi”, kuri sestdienas vakarā uzstāsies Siguldas koncertzālē “Baltais Flīģelis”. Mierīgs džezs un brīžiem īsts rokenrols – žanru maiņu novērtēs arī mazākie, neļaujot muzikālajai vienveidībai raisīt garlaicības pilnas nopūtas. Tā kā grupa koncerta ietvaros svinēs savu 20 gadu jubileju, aicinām svinēt kopā ar viņiem un pēc koncerta iegādāties kādu gabalu kūkas, lai noslēgtu brīvdienas ne vien uz muzikālas, bet arī saldas svētku nots!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *