Brīvdienās – svētki visiem bērniem!

Jūnija sākums katru gadu ir īpašs pašiem mazākajiem, jo nule kā 1.jūnijā jau nosvinēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Taču šai dienai veltītie pasākumi būs arī nedēļas nogalē. Priecē, ka laiks būšot īpaši saulains, kas nozīmē, ka brīvdienas noteikti būs piemērotas dažādiem pasākumiem laukā, kuru noteikti netrūks, tāpēc ņemiet savus mazos ķiparus aiz rokas un vediet dziedāt, dejot, priecāties un mācīties – šī nedēļas nogale ir veltīta tieši viņiem.

Redzēt

Svētdien, 4.jūnijā, Bērnu dienas svinības nebeidzas – tradicionālie Ziemeļblāzmas bērnu svētki notiks arī šogad! Svētkos “Satiksimies Brīnummežā” visas dienas garumā darbosies izzinošas laboratorijas un radoši stendi, tāpat varēs izvizināties zirgu vilktos ratos. Īpašas nodarbības būs arī pašiem mazākajiem, savukārt sportisko aktivitāšu cienītāji noteikti novērtēs orientēšanās sacensības. Ciemos būs arī Cūkmens, kas stāstīs, cik svarīgi ir sargāt mežu, bet pasākumu noslēgs lielais koncerts “Brīnumskapis”. Nāc un iepazīsti Ziemeļblāzmas pili!

Dzirdēt

Starptautisko bērnu aizsardzības dienu atzīmēt varat arī Kultūras un Mākslas centrā “Ritums” – svētdien, 4.jūnijā, ikviens ir aicināts uz koncertu “Brīnumzemes piedzīvojumi“. Apmeklētāji varēs iepazīt latviešu folkloru, baudot bērnu tautas deju kolektīvu priekšnesumus, tāpat mūzikas mīlētāji noteikti novērtēs arī dažādu vokālu ansambļu dziedājumu. Taču ja mierā nosēdēt nu nepavisam nesanāk, tad Alise no Brīnumzemes aicinās uz radošājām darbnīcām – iemācies izgatavot sapņu ķērājus, maskas, cepures un pamēģini uzpūst vislielāko ziepju burbuli!

Piedzīvot

Lai atzīmētu Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, sestdien, 3.jūnijā, Esplanādē notiks īpašs bērnu drošības festivāls “Piedzīvojumu vasara“. Festivāls ir domāts, lai atgādinātu bērniem par to, kādi drošības pasākumi jārīko, lai vasara tiktu aizvadīta bezrūpīgi un bez raizēm. Uz vietas būs iespējams satikt ar dažādu operatīvo dienestu pārstāvjus un iepazīt viņu darbu, aplūkot transportlīdzekļus un uzzināt, kas jādara nelaimes gadījumā. Ņem līdzi mazos un atgādini par drošību arī sev, lai vasarā prieku būtu vairāk nekā asaru.

Darīt kopā

Bērnu aizsardzības dienu atzīmējot, īpašs pasākums sestdien, 3.jūnijā, notiks arī Kalnciema kvartālā – festivāls bērniem “Dari pats“. Jau no paša rīta notiks dažādas radošās darbnīcas, grāmatas atvēršanas svētki, bērniem domātas diskusijas un pat dzejas meistarklase. Aktīvo darbošanos pavadīs arī svētku koncerts, bet kamēr mazie izklaidēsies un izglītosies, vecāki varēs apmeklēt tirdziņu. Nepalaid garām – iemācies ko jaunu!

Izlasīt

Jauku grāmatu bērniem nupat ir izdevis apgāds “Jumava” – krievu rakstnieču Taņas Stusas un Annas Sarviras pasaciņu “Ezītis Vilhelms“.  Ezīša stāsts ir patiesi iedvesmojošs – par sapņiem, draudzību un patiesu ticību, tam, ka viss iecerētais izdosies. Tā māca mazos lasītājus, mīlēt sevi un atgādina, ka galvenais ir būt tādam, kāds esi, neskatoties uz to, ka citi var tevi uzskatīt par dīvainīti – Tu esi vienreizējs un neatkārtojams, otra tāda nav nekur pasaulē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *