Ārā līst – ko iesākt?

Aiz loga drēgns, vējains un nemitīgi slapjš – tā vien šķiet, ka vienīgā iespējamā aktivitāte šādās dienās ir ieritināšanās segā un jautājumu uzklausīšana no sērijas: “Mammu, tēti, man ir garlaicīīīgi!” Jāatzīst, ka līdz ar vasaras aiziešanu, arī iespējas aizraujoši pavadīt laiku ārpus mājām ir mazinājušās, tomēr arī rudenim nenoliedzami piemīt savs šarms. Kamēr aiz loga pakšķina lietus lāses, iesakām ģimenes lokā izmēģināt kādu no šīm sildošajām aktivitātēm!

Kopīga gardumu gatavošana

Rudens un ēst gatavošana nāk roku rokā! Lai gatavošana nešķistu vairāk kā pienākums, bet patīkama nodarbe, jāievēro divi priekšnosacījumi:
1) aicini talkā arī mazākos ģimenes locekļus;
2) gatavojiet kūkas, cepumus vai citu sen kārotu desertu.
Galu galā – ja drēgnajā laikā gribas sasildīties, kāpēc gan to nedarīt ar, piemēram, svaigi ceptu ķirbju-mandeļu pīrāgu?! Ja pagatavotais ģimenē tiek atzīts par labu, kopīgi recepti pierakstiet un veidojiet ģimenes recepšu grāmatu, kuru varat personalizēt, izrotāt un gadu gaitā papildināt ar citām gastronomiskām atziņām.

Galda spēles

Bērniem nereti šķiet, ka galda spēles iekļaujas kategorijā “garlaicīgās rotaļas”, kaut arī reizēm pat vienkāršs “riču-raču” mačs var izvērsties negaidīti aizraujošā piedzīvojumā. Tāpat galda spēļu sortiments jau sen vairs neaprobežojas ar cirku, domino kauliņiem un Monopolu – kopīgi miniet vārdus spēlē “Alias”, pārbaudiet veiksmi un veiklību ar “Uno” kārtīm un, ja kārojat kaut ko pavisam jaunu, izmēģiniet jauno Latvijā ražoto spēli “Ice Cool”, kas amizanto pingvīnu dēļ piemērota visai ģimenei.

Neikdienišķas aktivitātes

Ja tomēr gribas kādu atraktīvāku nodarbi, atgādiniet sev par vasarīgo nakšņošanu teltīs – izveidojiet telti no segām, spilveniem un pāris krēsliem. Papildiniet jaunizveidoto slēptuvi ar gaismiņām, jau iepriekš pagatavotajiem gardumiem un derēs arī pa kādam spoku stāstam. Varat izmēģināt arī kādu citu rotaļu, piemēram, izvietojot mājā dažādas norādes (tās var būt lapiņas ar uzrakstiem, cipariem vai citādi savstarpēji vienojošas), kuras sakrājot, mazais nonāk līdz apslēptajam dārgumam – šokolādei, rotaļlietai vai kam citam.

Ļaujiet vaļu iztēlei un garantējam – lietainajās dienās garlaicīgi nebūs!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *