18. novembra brīvdienu ceļvedis

Novembris ir īpašs mēnesis, jo paralēli ziemas gaidām nedēļu no nedēļas varam izbaudīt īstu svētku atmosfēru, atzīmējot gan Lāčplēša dienu, gan Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienu. Kā jau īstām dzimšanas dienas svinībām pieklājas, arī pasākumu ceļvedis 18. novembrim ir pilns dažādu pārsteigumu, tāpēc piespraudiet mēteļa apkaklei sarkanbaltsarkano karodziņu un dodieties brīvdienu piedzīvojumos!

Latvisko gardumu degustācija

Svētkos ir atļauts un pat vajag našķēties, tāpēc sestdien steidziet uz “Maxima XXX” veikalu K. Ulmaņa gatvē 88a, kur no plkst. 12.00 līdz 15.00 varēs nobaudīt dažnedažādus Latvijā ražotus gardumus. Tāpat svētku noskaņās ģimeniski varēsiet piedalīties radošajās darbnīcās, vērot un iesaistīties tautu dejās, baudīt Ivo Fomina daiļradi un pat piedalīties dažādos tematiskos konkursos. Visvieglāk svētku atmosfēru būs noķert tieši šeit!

Staro Rīga

Nenoliedzami gan liels, gan mazs ik gadu ir patīkamās gaidās par vienu no vizuāli aizraujošākajiem pilsētvides festivāliem “Staro Rīga”. Pasākuma programma ir ne vien krāšņa, bet arī piemērota visām gaumēm, tāpēc iesakām jau laicīgi izplānot sev vēlamos apskates objektus. Gadījumā, ja tomēr gribas aplūkot it visu, jāsatraucas nav – festivāls norisināsies no 17. līdz pat 20. novembrim, pēdējā dienā iekļaujot īpaši valsts svētkiem paredzētu programmu, kuru tāpat kā citus pasākumus laist garām nevajadzētu!

Koncerti

Latvija ir skanīga zeme un mūsu tauta – dziedoša, tāpēc arī šī gada svētku programmu pilda dažādi muzikāli pasākumi. Svētku dienā jau plkst. 15.00 VEF Kultūras pilī norisināsies koncerts “Latvija – tava un mana” ar simfoniskā orķestra un dažādu solistu, to skaitā Intara Busuļa un Daumanta Kalniņa piedalīšanos. Taču jau vēlaties gūt vēl patriotiskākas un iespaidīgākas sajūtas, iesakām “RAXTU RAXTI” Latvijas svētku lielkoncertu Ķīpsalas hallē, kā ietvaros plānots ne vien vērienīgs muzikāls šovs, bet arī sadziedāšanās ar pašiem māksliniekiem un citi pārsteigumi. Visbeidzot, protams, viens no gaidītākajiem un skaistākajiem svētku koncertiem – Latvijas 99. gadadienai veltītais svinīgais pasākums pie Brīvības pieminekļa. Esiet tur jau plkst. 19.30 un satieciet iemīļotos Latvijas Nacionālā teātra aktierus, lai izbaudītu īstu svētku atmosfēru! Vairāk informācijas par svētku koncertiem varat iegūt šeit.

Lāpu gājiens un salūts

Svētku vakara kulminācija, protams, gaidāma 11. novembra krastmalā. Sākot ar plkst. 18.00 tur varēs vērot vienu no emocionāli saviļņojošākajām valsts svētku tradīcijām – 18. novembra Lāpu gājienu. Kad acīs jau būs iemirdzējusies patriotiska degsme, plkst. 21.00 kopīgi tiks izdziedāta Latvijas valsts himna, atklājot gada krāšņāko un skaistāko svētku uguņošanu. Novēlam, lai svētkus izdodas pavadīt kā latviskās, tā arī siltās un ģimeniskās noskaņās!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *